KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17025060

nr 1702 5060

Lennart Gram

(1910-1996), Sverige

Signerad, daterad 1941, Mor & barn. Akvarell, bildmått: 39x29 cm, yttermått inklusive ram: 60x50 cm

Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 19 maj 2025
kl 18:47:01

Lennart Gram

Läs mer om Lennart Gram