KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17025060
nr 1702 5060
Lennart Gram
(1910-1996), Sverige
Signerad, daterad 1941, Mor & barn. Akvarell, bildmått: 39x29 cm, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 19 maj 2025
kl 18:47:01
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Lennart Gram
Läs mer om Lennart Gram